Potrzebujesz pomocy?

Telefon:
+48 33 813 90 00
+48 660 004 937
Fax:
+48 33 476 24 50
informator o organizatorach terminarz mailingowy

Słownik pojęć

System rezerwacji SART - ta aplikacja bazodanowa zainstalowana u Organizatora Turystyki umożliwiająca zarządzanie produkcją ofert i sprzedażą online przez strony internetowe.

System rezerwacji SARTWEB
- to aplikacja działająca po stronie przeglądarki internetowej, która umożliwia korzystanie z wyszukiwarki ofert turystycznych, obejmującą prezentację oferty (statyczną) oraz rezerwacją online z możliwością sprawdzenia miejsc on-line bez konieczności sprawdzania w sposób telefoniczny u organizatora turystyki.

Portal turystyczny to aplikacja działająca po stronie przeglądarki internetowej umożliwiająca użytkownikowi strony internetowej korzystanie z wyszukiwarki ofert, przeglądanie ofert zawierających: opis oferty turystycznej, opisy regionów i państw, zdjęcia, filmy, mapy, komentarze, pogodę, położenie GPS, linki do podobnych ofert, specjalne boksy z ofertami specjalnymi, informacje o kursach walut, linki do partnerskich systemów rezerwacji i sprzedaży itp.

Wyszukiwarka turystyczna to aplikacja najczęściej działająca po stronie przeglądarki internetowej umożliwiająca określenie preferencji użytkownika i wyszukanie w ogromnej bazie ofert wg określonych parametrów, które mają spełnić.

Organizator Turystyki - to podmiot gospodarczy zajmujący się organizacją imprez turystycznych na rzecz klientów, najczęściej w formie organizowanych grup, a sprzedawanych klientom indywidualnym i grupom. W Polsce Organizator Turystyki zobowiązany jest posiadać gwarancję ubezpieczeniową OC (w szczególności w momencie niewypłacalności) oraz wpis marszałka danego województwa, który uprawnia do organizacji imprez turystycznych oraz zabezpiecza klientów w momencie niewypłacalności.

Agent Turystyczy - to podmiot gospodarczy, lub osoba indywidualna zajmująca się sprzedażą ofert turystycznych w imieniu Organizatora. Agent posiada umowę agencyjną i występując w imieniu Organizatora reprezentuje go, zawierając umowę - zgłoszenie. Agent ma obowiązem Klienta powiadomić o tym, z jakim Organizatorem Turystyki jest zawierana umowa oraz przedstawić warunki uczestnictwa, ofertę i ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Backoffice to system ręcznego i automatycznego rozliczania dowolnej sprzedaży agencyjnej; automatyczny backoffice umożliwia pobranie z innej zewnętrznej aplikacji do domowej aplikacji agenta informacji o transakcji; system SART współpracuje z innymi systemami rezerwacyjnymi i umożliwia automatyczne pobieranie transakcji z systemów lotniczych: Galileo, Amadeus, systemów rezerwacyjnych turystycznych: SARTWEB, Merlinx itp.

SART
SARTweb.pl Sp. z o.o. 43-300 Bielsko-Biała ul. Gen. St. Maczka 9/11  |  tel.: +48 509 878 000, +48 797 999 099  |  skype: travelbook GG: 5316264 e-mail: helpdesk@sartweb.pl
NIP: 9372611093  |  KRS: 0000343789 Sąd w Bielsku-Białej, VIII Wydział  |  REGON: 241411104  |  kapitał zakładowy 50.000 zł opłacony w całości
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.